Звіт директора ЗЗСО за 2023-2024
1 слайд
Шановні колеги, батьки, учні!
Закінчився складний 2023/2024 навчальний рік, рік, який знову проходив в умовах повномасштабної війни проти країни агресора. Сьогодні на звітних зборах, які вже стали традиційними, ми підведемо підсумки у роботі колективу закладу освіти, учнів та й безпосередньо директора на посаді протягом 2023/2024 н. р..
У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, пропоную Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2023/2024 навчальному році.
2 слайд
У своїй діяльності протягом звітного періоду як директор закладу освіти керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
3 слайд
Головною метою закладу протягом 2023-2024 н. р. є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти.
Головними завданнями закладу є:
- створення умов для здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти на рівні не нижчому від Державних стандартів;
- виховання морально і фізично здорового покоління;
- розвиток природних позитивних нахилів, здібностей та обдарованості, творчого мислення, потреб і вміння самовдосконалюватися;
- формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;
- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв української нації, державної мови, національних цінностей;
- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності.
4 слайд
Ми завершили 2023-2024 н. р., складний, тривожний, воєнний, який приніс нам усім чимало викликів, труднощів. Разом з тим, він був ефективним і результативним (як показав аналіз освітніх, управлінських процесів, анкетувань та досліджень серед учасників освітнього процесу).
Робота педагогічного колективу в 2023-2024 н. р. була спрямована на реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти. Основними стратегічними напрямками роботи ліцею є:
1. Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечна школа. Попередження булінгу.
2. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб.
3. Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.
4. Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активного освітнього закладу. Матеріально-технічне забезпечення.
5 слайд
Цей навчальний рік став справжнім викликом для адміністрації, педагогів, тому що довелося планувати навчання учнів різних класів за різними форматами і формами здобуття освіти. Проте, не зважаючи на труднощі, нам вдалося організувати освітній процес із дотриманням вимог безпечної роботи в умовах воєнного стану: забезпечити здобуття початкової, базової середньої освіти та повної загальної середньої освіти в закладі, охопити навчанням усіх здобувачів освіти, зберегти контингент наших учнів.
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище – сукупність умов у закладі освіти, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичної або моральної шкоди. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням. На території закладу діти почуваються безпечно і захищено. Наявний спортивний майданчик, який є безпечним для учнів. Озеленення території створює приємний естетичний фон.
У закладі освіти забезпечується комфортний повітряно-тепловий режим, належне освітлення, облаштування та утримання санітарних вузлів, дотримання питного режиму та інших аспектів забезпечення безпеки і комфорту освітнього процесу. Всі навчальні кабінети та приміщення обладнані відповідно до вимог законодавства та освітньої програми. Заклад має всі необхідні навчальні приміщення. Навчальні кабінети забезпечуються інтерактивними засобами навчання та необхідним навчальним обладнанням. Здійснюється регулярний моніторинг за станом засобів навчання та обладнання.
Учасники освітнього процесу знають та дотримуються вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, знають та дотримуються правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Працівники проходять навчання та інструктажі з даних питань. Систематично проводяться бесіди з учнями. Працівники обізнані з правилами поведінки в разі нещасного випадку чи раптового погіршення стану здоров’я учасників освітнього процесу і вживають необхідних заходів у подібних ситуаціях.
У закладі освіти створено умови для безпечного використання мережі Інтернет. Формуються навички безпечного користування мережею учнями. Застосовуються комп’ютерні програми, які здійснюють фільтрування контенту. Учні в освітньому процесі отримують інформацію щодо безпечного використання мережі. У процесі викладання предметів відбувається розвиток умінь учнів знаходити необхідну інформацію.
Для комфортного перебування у закладі важливим є дизайн середовища, якість якого має безпосередній вплив на мотивацію до навчання. У 2023-2024 н. р. педагогічні працівники, завідувачі кабінетами працювали над оформленням навчальних кабінетів, дотримуючись принципів гнучкості дизайну через створення мобільних робочих місць для індивідуальної, групової та колективної роботи, що створило можливості для швидкої зміни конфігурації освітнього середовища, форм роботи під час навчального заняття.
У навчальному закладі облаштовано тривожну кнопку сигналізації для виклику поліції охорони.
Результати анкетування учнів щодо комфортного перебування в закладі освіти наступні:
- 95 % здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у ліцеї,
5 %, відповіли, що не дуже.
- 98 % зазначили, що їм комфортно у закладі, 2 % відповіли, що не дуже комфортно.
6 слайд
Освітній процес у закладі освіти проходив відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2023 року по 31 травня 2024 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу: з 01 вересня було організовано очне навчання для учнів 1-11-х класів.
7 слайд
Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання. 4 учні закладу навчалися за сімейною формою навчання, 1 учениця перебувала на інклюзивній формі навчання, для 1 дитини організовано педагогічний патронаж, що забезпечує право кожної дитини на вільний доступ до освіти.
Організація навчання у 1-4 класах, 5-11 класах здійснювалась за освітніми програмами та типовими навчальними планами.
8 слайд
Кількісний склад працівників закладу освіти становить 22 педагогічних працівників та 15 технічних.
Серед 22 учителів:
14 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», що становить 64 %;
5 – «спеціаліст першої категорії» - 23 % ;
3 – «спеціаліст другої категорії» - 13 %.
У закладі освіти всі педагогічні працівники працюють за фахом.
9 слайд
Протягом 2023/2024 навчального року у закладі освіти, відповідно до заяв батьків та висновку ПМПК, було організовано інклюзивне навчання для 1 учениці, що забезпечило право кожної дитини на вільний доступ до освіти. Наявні посади асистента вчителя (1 одиниця), інших фахівців (практичний психолог), яка забезпечує навчання дитини з ООП. Педагогічні працівники одним із напрямів підвищення кваліфікації обирають методики роботи з дітьми з ООП. Забезпечується психологічний супровід навчання дітей з ООП. Створено команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами. Складено індивідуальні програми розвитку для дітей з ООП. Заклад частково забезпечено засобами корекції згідно з ІПР дитини. Забезпечується системна комунікація з батьками та співпраця з фахівцями інклюзивно-ресурсного центру. Для батьків проводяться регулярні консультації щодо навчання і розвитку дитини. Батьки беруть участь у засіданнях команди психолого-педагогічного супроводу.
Проте гострою проблемою залишається облаштування ресурсної кімнати для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Тому це є одним із основних пріоритетних напрямків роботи адміністрації закладу на наступний навчальний рік.
10 слайд
Протягом 2023-2024 н. р. значна увага приділялася роботі шкільної бібліотеки, адже освітня діяльність у закладі освіти неможлива без створення інформаційного простору, використання інформаційних ресурсів та комунікацій між учасниками освітнього процесу.
Шкільна бібліотека поступово трансформується в сучасний інформаційно-методичний центр, який поєднує в собі інформаційну, освітню, розвивальну, культурну, виховну, дозвіллєву функції. Діяльність бібліотеки спрямована на розвиток інформаційної культури учнів. Шкільний бібліотекар виконує функцію консультування з пошуку інформації для педагогічних працівників і учнів. Простір бібліотеки максимально зручний для використання. Він використовується для проєктної роботи, проведення інтегрованих уроків, інформаційно-просвітницьких заходів, неформального спілкування тощо.
У 2023-2024 н. р. шкільна бібліотека працювала за такими напрямами:
- виховання естетичної, етичної, інтелектуальної культури читачів;
- патріотичне виховання;
- забезпечення навчальною літературою;
- виховання культури читання;
- пошук нових шляхів комплектування бібліотеки.
Протягом навчального року було проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення інформаційної культури читачів. А саме: проводилися екскурсії до шкільної бібліотеки для учнів початкової школи, організовувалися книжково-ілюстративні виставки до знаменних і пам’ятних дат, бібліотечні уроки, різноманітні бесіди.
Були проведені наступні виставки:
- До Дня пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні;
- До дня писемності та мови;
- «Для нас перемога окрилене слово»;
- «Не дамо СНІДу шанс»;
- «Ми чуємо тебе Кобзарю крізь століття»;
- До 210-річчя від народження Т. Шевченка;
- До дня народження Л. Українки, Г. Сковороди та інші.
До Всеукраїнського дня бібліотек проводились екскурсії до бібліотеки для наших нових читачів – першокласників. Також в рамках цього свята проходила акція «Подаруй бібліотеці книгу», в рамках якої наша бібліотека поповнилась цікавими новинками для молодших школярів.
До дня захисника України в нашій бібліотеці проходив «День бібліотворчості»: «Подарунок для героя» – майстер-класи зі створення патріотичних оберегів, прикрас.
У бібліотеці ведеться відповідна облікова документація фонду шкільних підручників та художньої літератури.
11 слайд
В закладі освіти реалізується антибулінгова політика, спрямована на запобігання, протидію та реагування проявам булінгу (цькування), дискримінації. У грудні проведено акцію «16 днів проти насильства», у січні учні 6-8 класів відвідали захід «Школа без булінгу». На сайті ліцею розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу. У серпні 2023 року на педагогічній раді затверджено «Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування) у закладі освіти (потокол № 1 від 31.08.2023 року), яке встановлює норми та правила етичної поведінки, професійного спілкування у відносинах між учасниками освітнього процесу.
Систематично, шляхом опитування учнів і педагогічних працівників, вивчається думка про безпеку і психологічну комфортність освітнього середовища. Здійснюється інформування педагогічних працівників щодо ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому. Відбувається систематична співпраця з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями з питань запобігання та протидії булінгу. Керівництво, педагогічні працівники протидіють булінгу, іншому насильству, дотримуються порядку реагування на їх прояви. Здійснюється аналіз причин відсутності учнів на заняттях та вживаються відповідні заходи. Психологічна служба у своїй діяльності тісно співпрацює з керівництвом та класними керівниками. Систематично надаються консультації учасникам освітнього процесу з проблем адаптації, булінгу, мобінгу, особистісного розвитку та інших проблем. Вивчається рівень отримання психолого-соціальної підтримки учнів, які цього потребують. В закладі культивується повага до прав людини та здійснюється протидія до будь-яких форм дискримінації за різними ознаками. Ця політика забезпечується через проведення бесід з учнями, проведення тематичних після урочних заходів, наскрізного процесу виховання. Заклад допомагає батькам виявляти ознаки того, що їхня дитина стала жертвою/ініціатором чи свідком булінгу (цькування). Для батьків проводяться інформаційно-просвітницькі заходи.
12 слайд
Однією з умов безпечного освітнього середовища є знання та дотримання учнями й працівниками закладу вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки.
Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2023/2024 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанов Кабінету Міністрів України, наказів та листів МОН тощо.
У 2023/2024 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників тощо.
13 слайд
У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках «Здоровся, безпека та добробут», «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. В навчальному закладі оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі освіти у 2023/2024 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації закладу освіти.
У класних журналах 1-11-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.
Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.
Аналізуючи наслідки травматизму серед учнів за 2023/2024 навчальний рік, ми можемо стверджувати, що випадків травматизму не було.
Під час повітряної тривоги із здобувачами освіти освітній процес проводиться в укритті.
14 слайд
У 2024/2025 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах.
Протягом 2023-2024 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час освітнього процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.
Питання безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах при директору, на класних батьківських зборах.
Проведена соціальна паспортизація класів, закладу освіти. Складені і опрацьовані списки дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: 59 учнів 1-4-х класів, 1 дитина-сирота, 1 дитина-інвалід, 26 дітей з багатодітних сімей, 2 дітей з малозабезпечених сімей (за наявності відповідних довідок), 7 дітей учасників АТО та бойових дій.
Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники супроводжують та знаходяться разом з дітьми в їдальні. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.
З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по закладу освіти учнів 8-11 класів та вчителів.
Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту школи у 2023/2024 навчальному році в основному виконані. У навчальному закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2024-2025 н. р., уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом навчального закладу теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у закладі Дня цивільного захисту.
15-16-й слайди
Результати анкетування свідчать, що учнів регулярно інформують учителі, керівництво закладу освіти щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій (67 % здобувачів освіти стверджують, що вони почувають себе безпечно ліцеї, 33 % - здебільшого так.)
17 слайд
Якісне і здорове харчування дітей - одна з умов здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Заклад освіти, в якому дитина проводить більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного і здорового харчування, а також формувати в учнів стійкі навички здорового харчування.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.
Згідно з вищезазначеними документами та затвердженого перспективного меню для учнів 1-11 класів організовано одноразове гаряче харчування.
Щоденний контроль за організацією харчування учнів 1-11 класів здійснюється черговим адміністратором та класним керівником. Звільнення дітей пільгових категорії від сплати за харчування здійснюється відповідно до рішення міської ради.
18 слайд
Основним завданням закладу у 2023-2024 н. р. було не лише створити належні умови для харчування, а й докласти зусиль, щоб діти хотіли харчуватися у шкільній їдальні. Звичайно, велика роль у формуванні навичок здорового харчування належить сім’ї, але саме в школі має формуватися розуміння, що таке здорове харчування.
Кроки, виконані для створення умов здорового харчування:
• організовано зручний режим харчування для всіх учнів закладу освіти, враховуючи кількість учнів, пропускну можливість їдальні та інші умови закладу;
• розроблене 4-х тижневе сезонне меню, яке враховує рекомендації МОЗ щодо здорового харчування у закладах освіти, пропонує дітям смачні та апетитні страви;
• регулярно проводився моніторинг стану справ у їдальні, запрошувалися батьки до контролю за харчуванням у закладі освіти;
• враховано думку дітей, батьків, працівників закладу щодо покращення умов харчування, змін у меню (за результатами анкетування учнів, вчителів, батьків);
• обговорення тем здорового харчування під час навчальних занять, позакласної роботи, у спілкуванні з батьками, зокрема наголошуючи на користі овочів, фруктів та ягід у щоденному раціоні.
Навчальний заклад укомплектований штатним кухарем та підсобним робітником. Поточні ремонти у приміщеннях їдальні та харчоблоку, ремонт та заміна технологічного обладнання, заміна посуду здійснювалася за рахунок бюджетних коштів. Протягом року адміністрацією закладу та органами громадського самоврядування здійснювалися перевірки організації та якості харчування.
В їдальні закладу освіти не допускається використання продуктів харчування без відповідного сертифікату якості; реалізація страв та виробів, продуктів харчування, які не допускаються в дитячому харчуванні, використання обладнання та інвентарю не за призначенням. Щомісяця заступником директора з виховної роботи разом з громадською комісією, бракеражною комісією перевіряється стан організації харчування в закладі, за результатами перевірки складено акти перевірки, які затверджені директором. Обов’язково в закладі ведеться щоденний облік харчування дітей за бюджетні кошти та батьківські кошти, згідно акту та журналу обліку харчування.
19 слайд
Відповідно до ст. 56 Закону України «Про освіту», ст.36 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечується організований підвіз двома автобусами 89 дітей із 5 населених пунктів. З метою практичної реалізації цього питання було:
- розроблено та затверджено графіки маршрутів шкільних автобусів на 2023/2024 навчальний рік;
- визначено кількість учнів, які проживають за межами пішохідної доступності (більше 3 км) і складено списки, які затверджено директором закладу;
- призначено наказами відповідальних вчителів за безпеку життєдіяльності учнів під час перевезення;
- проведено з водіями шкільних автобусів цільові інструктажі по правилам перевезення дітей.
20 слайд
Виходячи з вище сказаного, можна зробити висновок, що заклад освіти забезпечує максимально зручне для всіх учасників освітнього процесу середовище, яке відповідає основним принципам інклюзії, рівності та поваги до прав людини. Здійснюються заходи, які сприяють облаштуванню та обладнанню навчальних приміщень з урахуванням принципів універсального дизайну або розумного пристосування. Приміщення і територія адаптовані до використання всіма учасниками освітнього процесу. Облаштування освітнього середовища закладу освіти є частиною стратегії розвитку закладу. У закладі освіти застосовуються освітні технології та методики, які максимально враховують особливості дітей з особливими освітніми потребами та допомагають їм безболісно інтегруватись до дитячого колективу.
Освітнє середовище закладу освіти мотивує учнів до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, ведення здорового способу життя. Під час освітнього процесу здійснюється формування навичок здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки учнів. У змісті викладацької діяльності простежується формування навичок здорового способу життя, інтеграції здоров’язбережувальної та екологічної компетентностей. Обладнання і засоби навчання сприяють оволодінню учнями ключовими компетентностями. Дизайн навчальних приміщень є максимально функціональним та мотивуючим до навчання.
21 слайд
Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. У закладі освіти розроблено систему освіти, що включає принципи, форми, методи, критерії, процедури та правила оцінювання. Розроблена система ґрунтується на національних критеріях та вимогах оцінювання, враховує національну шкалу оцінювання та відображає культуру оцінювання закладу освіти. Принципи, критерії, процедури та правила оцінювання закладу освіти описано в освітній програмі. Учителі адаптують критерії оцінювання для батьків та учнів, розробляють критерії оцінювання для різних видів діяльності. Критерії оцінювання є доступними та зрозумілими для учнів. Педагогічні працівники в усній формі, на сайті закладу, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності.
Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на особистісному та компетентнісному підходах, враховуває особливості психофізичного розвитку дітей; має у своїй основі чіткі та зрозумілі вимоги до навчальних результатів, заохочує учнів апробувати різні моделі досягнення результату без ризику отримати за це негативну оцінку; розвиває в учнів впевненість у своїх здібностях і можливостях тощо.
Учителі розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги спрямовують учнів до того, щоб вони визначали собі освітні цілі, формулювали очікування від власної роботи, у взаємозв’язку з цими цілями та очікуваннями здійснювали самооцінювання та взаємне оцінювання результатів навчання. Результати внутрішнього моніторингу порівнюємо із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.
22 слайд
Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2023/2024 навчальний рік заступником директора з навчально-виховної роботи було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-11-х класів за 2023/2024 навчальний рік.
У початкових класах навчається 60 учнів, у 5-9 класах - 79 учнів, у 10-11 класах – 26 учнів.
За підсумками аналізу навчальних досягнень 2023/2024 навчального року із 165 учнів 1- 11 класів:
- 60 учнів 1-4 класів оцінені вербально і оформлені свідоцтва досягнень;
- 165 учнів переведено на наступний рік навчання;
- 1 учениця закінчила навчання за інклюзивною формою;
- 15 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні». Не атестованих учнів немає.
23 слайд
Результати річного оцінювання знань здобувачів освіти освітнього закладу наведено в таблиці.
З учнями, які мають бали початкового рівня за результатами річного оцінювання були проведені такі види роботи: індивідуальні бесіди з учнями та їх батьками, додаткові заняття з предметів, індивідуальні завдання. Розглядалось це питання на нараді при директорові й на засіданнях методичних об’єднань, з’ясовувались причини слабкої успішності учнів. Серед них були названі такі:
- відсутня система роботи із слабо встигаючими учнями й учнями, які пропускають заняття через хворобу,
- недостатній зв’язок учителів із батьками.
- робота психолога (діагностика) з виявлення нахилів підлітків;
- вироблення шкільними методичними об’єднаннями пропозицій щодо планування у профільних класах;
- батьківські збори за участю директора, класних керівників, батьків.
24 слайд
Адміністрацією та педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження й розвитку мережі закладу освіти. Проєктна потужність закладу освіти – 300 учнів.
Середня наповнюваність класів у 2023-2024 навчальному році становить 15 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2023/2024 навчальному році були:
- контроль відвідування учнями навчальних занять;
- організація навчання за інклюзивною формою;
- індивідуальна робота з учнями та батьками;
- надання закладом якісної освіти.
Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.
Станом на 05.09.2023 року у закладі навчалось – 167 учнів.
У комплектовано 11 класів, з них:
- початкової ланки 4 класи;
- базової середньої освіти 5 класів;
- повної загальної середньої освіти 2 класи.
Станом на 01.06.2024 – 165 учнів, з них тимчасово внутрішньо переміщені – 4 учні.
Відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної освіти, згідно заяв батьків, станом на 01.06.2024 до 1-го класу зараховано 13 дітей.
Для здійснення оцінювання навчальних досягнень учнів та зворотнього зв’язку з батьками під час освітнього процесу з застосуванням технологій дистанційного навчання використовували електронний журнал/щоденник «Нові знання». Використання даної платформи дозволило зробити навчання більш доступним, сучасним та ефективним.
Надалі необхідно працювати над такими питаннями:
- Удосконалити мережу закладу відповідно до запитів батьківської громадськості на освітні послуги та форми здобуття освіти.
- Формувати сучасне освітнє середовище Нової української школи, забезпечити зміни просторово-предметного оточення, впроваджувати нові програми та засоби навчання.
26-26 слайди
У 2023-2024 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми. Завдання адміністрації та педагогів полягає у тому, щоб створити умови, з яких будь-яка дитина могла б просуватися шляхом власної досконалості, уміла мислити самостійно, нестандартно. Ефективною формою роботи для реалізації, утвердження своїх здібностей є предметні олімпіади та конкурси, всеукраїнські проєкти.
За підсумками результатів НМТ у липні 2023 року серед 278 закладів області ліцей посів 19 місце.
У ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад узяли участь 36 учасників 6-11-х класів, з них зайняли такі місця:
- І місце Федчук Владислава (6 клас, математика), вчитель Казмірук Діана Петрівна;
- ІІ місце Дудкіна Ангеліна (8 клас, українська мова), вчитель Фещук Лариса Андріївна; Залізняк Ірина (8 клас, англійська мова), вчитель Мельничук Тетяна Миколаївна;
- ІІІ місце Шевчук Ірина (8 клас, фізика), вчитель Добридник Тетяна Олексіївна;
Касянчук Тарас (9 клас, трудове навчання), вчитель Гринюк Олександр Іванович;
Шлапчинський Іван (11 клас, трудове навчання), вчитель Гринюк Олександр Іванович;
Решетило Денис (7 клас, українська мова), вчитель Потійчук Галина Федорівна;
Петровський Владислав (7 клас, математика), вчитель Казмірук Діана Петрівна;
Матвєєв Іван (10 клас, математика), вчитель Казмірук Діана Петрівна;
Шевчук Дарина (9 клас, біологія), вчитель Ботарева-Тівон Тамара Олександрівна.
У І етапі конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів Малої академії наук України взяв участь Попович Денис, учень 11 класу (вчитель Ткачук Олександр Іванович).
Учасниками Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка в ІІ етапі стали 8 учнів, з них ІІІ місце – Дудкіна Христина, учениця 5 класу (вчитель Потійчук Галина Федорівна), Федчук Владислава, учениця 6 класу (вчитель Анріюк Наталія Дмитрівна), Дудкіна Ангеліна, учениця 8 класу (вчитель Фещук Лариса Андріївна).
У ІІ етапі конкурсу знавців української мови імені П. Яцика взяли участь 9 учнів, з них ІІ місце – Решетило Денис, учень 7 класу (вчитель Потійчук Галина Федорівна), ІІІ місце – Андріюк Поліна, учениця 4 класу (вчитель Владика Галина Ярославівна), Дудкіна Ангеліна, учениця 8 класу (вчитель Фещук Лариса Андріївна).
15 учнів закладу нагороджено похвальними листами «За високі досягнення у навчанні» та 1 ученицю похвальною грамотою «За особливі успіхи у вивченні окремих предметів.
Впродовж навчального року здобувачі освіти взяли участь у таких конкурсах та змаганнях:
Конкурси
- І етапі огляду-конкурсу читців-декламаторів «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській» (дистанційний формат) серед учнів закладів загальної середньої освіти у номінації «Читці-декламатори» (молодша вікова група (9-13 років) перемогу здобула Ольга Стецюк, учениця 4 класу, ІІ місце, вчитель Владика Галина Ярославівна; у номінації «Читці-декламатори» (старша вікова група (14-18 років) - Таміла Тівон, учениця 11 класу, ІІ місце, вчитель Воронко Людмила Василівна.
- І етапі огляду-конкурсу читців-гумористів «Поліські пересмішники» І місце посів Бречко Арсен, керівник Потійчук Галина Федорівна.
- І етапі конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна!» за напрямом експедиції «Географія рідного краю» перемогу здобула Вікторія Шуст, учениця 9 класу, ІІ місце, керівник Мельничук Анатолій Олександрович.
- І етапу конкурсу колядок, щедрівок, різдвяних піснеспівів «Вифлиємська зірка», II місце - вокальний ансамбль «Чарівниці», II місце - гурт «Юність», керівник Ольга Батюх.
- І етапу конкурсу колядок, щедрівок, різдвяних піснеспівів «Вифлиємська зірка», І етапі конкурсу колядок, щедрівок, різдвяних піснеспівів «Вифлиємська зірка», II місце - Решетило Анна, керівник Раїса Довжик. І етапу обласного огляду-конкурсу української естрадної пісні «Юна зірка» у номінації «Естрадні колективи» (молодша вікова категорія, ансамбль «Весняночки»), ІІ місце; у номінації «Естрадні колективи» (старша вікова категорія, ансамбль «Юність»), ІІ місце, вчитель Батюх Ольга Іванівна.
- І етапу конкурсу патріотичної пісні «Поліська січ», І місце, Арсен Бречко, у номінації «Соліст», керівник Батюх Ольга Іванівна.
- ІІ етапі ХХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!», в номінації «Історія України і державотворення», І місце здобув учень 11 класу Попович Денис, наставник Олександр Ткачук.
- ІІ етапу VII учнівської олімпіади «Знавці Біблії» у Рівненській області відмінний результат показали - учениця 8 класу Дудкіна Ангеліна та учениця 4 класу Костюк Аріна, наставник Владика Галина Ярославівна.
- Обласному літературному конкурсі «Перло многоцінне» у номінації «Публіцистика». Дипломом Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Григоровича Шевченка нагороджено ученицю 8 класу Ангеліну Дудкіну за ІІІ місце, керівник Лариса Андріївна Фещук.
- Обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» у номінації «Подарунок воїнам» переможне І місце посіла Вікторія Шуст, учениця 9 класу, керівник ШУСТ Аліна Степанівна.
- Обласному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!», номінація «Пейзаж», ІІ місце зайняв Бабич Роман, учень 2 класу, наставник Петлюк Любов Михайлівна, ІІІ місце – Мохотонко Христина, учениця 4 класу, наставник Владика Галина Ярославівна; ІІІ місце – Мельничук Анна, учениця 10 класу, наставник Шуст Аліна Степанівна); номінація «Живий світ» - ІІІ місце – Шуст Вікторія, учениця 9 класу, наставник Шуст Аліна Степанівна.
- Обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Мартин звичайний - птах 2023 року», ІІ місце зайняла учениця 9 класу Шуст Вікторія, вчитель Ботарева - Тівон Тамара Олександрівна.
- Обласного етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2024» за темою: «Нектар життя». Переможцями стали Залізняк Ірина, учениця 8 класу, ІІ місце, Шуст Денис, учень 7 класу, ІІІ місце, у номінації «Фото», керівник Бруяка Людмила Володимирівна.
- Обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея», І місце зайняла ШУСТ Вікторія, учениця 9 класу, керівник Шуст Аліна Степанівна.
- Обласного етапу Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергозбереження «Енергія і середовище». І місце здобула учениця 9 класу Анна Мельничук, керівник Ботарева-Тівон Тамара Олександрівна.
- Обласному етапі Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» у номінації «Поезія» подякою нагороджено ученицю 2 класу Креселюк Вероніку, наставник Петлюк Любов Михайлівна.
- Обласному етапі «Парки-легені міст». І місце здобули учні 9 класу Дарія Шевчук та Вікторія Шуст, керівник Ботарева-Тівон Тамара Олександрівна.
- Обласному етапі фотовиставки «Україна- це ми!» до Дня Соборності України подякою нагороджено ученицю 2 класу Креселюк Вероніку, наставник Петлюк Любов Михайлівна.
- в обласному етапі Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості на тему «Квітка буття», І місце, Пархута Данило, учень 3 класу, керівник Мельничук Тетяна Миколаївна.
- Всеукраїнському етапі дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток», ІІ місце посіли здобувачі освіти 11 класу Таміла Тівон і Артур Ксьондзик, керівник Тамара Ботарева -Тівон.
- Всеукраїнському конкурсі «Час, у якому ми живемо», номінація «Есе». Перемогу здобула учениця 8 класу Дудкіна Ангеліна, наставник Фещук Лариса Андріївна.
- І етапу Всеукраїнського конкурсу з писанкарства «Великодні писанки» у старшій віковій категорії перемогу здобула Вікторія ШУСТ, учениця 9 класу, ІІІ місце, керівник Шуст Аліна Степанівна.
- Всеукраїнському творчому конкурсі «Мій Шевченко», І місце зайняв здобувач освіти 1 класу Стецюк Артем.
- Всеукраїнському мистецькому конкурсі «Багряна Леся квітне у віках» дипломами нагороджено здобувачів освіти 1 класу у номінації «Мистецтво слова, що звучить»: Анна Решетило - І місце, Божена Казмірук - ІІ місце, Артем Стецюк - ІІ місце, Дарія Дубинюк - ІІІ місце. Особливий «Приз глядацьких симпатій» та диплом, ІІ місце, отримала Євгенія Помес у номінації «Образотворче мистецтво», керівник Довжик Раїса Миколаївна.
- Міжнародному багатожанровому мистецькому конкурсі «Діти країни – майбутнє України». Переможцями визнано Креселюк Вероніку та Атаденка Максима, здобувачів освіти 2 класу, керівник Петлюк Любов Михайлівна, Стецюк Ольгу, ученицю 3 класу, керівник Владика Галина Ярославівна.
- Міжнародного вокального конкурсу «Різдвяна зірка» (академічний спів). Дипломом нагороджено Ангеліну Дудкіну, Дмитра Лящука, здобувачів освіти 8 класу за ІІІ місце, вчитель Микола ФЕДЧУК.
- у ІІІ етапі VІІ обласної учнівської олімпіади «Знавці Біблії», учасники: Костюк Аріна - учениця 2 класу та Дудкіна Ангеліна – учениця 8 класу (керівник Владика Галина Ярославівна).
Змагання
- в обласних юнацьких зональних змаганнях розіграшу Кубка з шашок серед дівчат під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?», Захарчук Марія, учениця 11 класу, ІІІ місце нагороджена Дипломом управління у справах молоді та спорту ОДА, відділення НОК України в Рівненській області (вчитель Шуст Олександр Вікторович)
- Розіграш Кубка з шахів, шашок «Хто ти майбутній олімпієць?» під гаслом «Рухайся до Перемоги» серед школярів Радивилівської ТГ: шахи: Басок Юлія - ІІІ місце, командне - ІІІ місце: Басок Юлія, Лящук Дмитро. Шашки: Захарчук Марія - І місце, Касянчук Тарас - ІІІ місце. Командне - І місце (вчитель Шуст Олександр Вікторович).
- у змаганнях з волейболу «Хто ти, майбутній олімпієць?» серед учнів закладів громади, збірна команда дівчат, ІІІ місце (вчитель Шуст Олександр Вікторович).
- змагання з легкої атлетики серед здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти громади: Благовірного Дмитра, І місце, Шевчук Ірину, І місце, Захарчук Мирославу, І, ІІ місце, Прус Адріану, ІІ місце, Залізняк Ірину, ІІ місце, Касянчука Тараса , ІІ, ІІІ місце (вчитель Шуст Олександр Вікторович)
- змагання з легкої атлетики в Радивилівській ТГ під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?»: Захарчук Мирослава , I місце, 800м.; Шевчук Ірина, I місце, 800 м.; Прус Андріана, I місце,100 м.; I місце, стрибки у довжину; Бречко Денис, II місце, 400 м.; Федчук Арсен , III місце, 100 м.; Мисюк Максим, III місце, 400 м.; Шевчук Дмитро, III місце, 100 м.; Бондар Максим, III місце, метання мʼяча (вчитель Шуст Олександр Вікторович).
У відповідності до річного плану роботи у закладі були проведені виховні заходи, які мали різну форму проведення, але були об’єднані наскрізною темою: боротьба за незалежність в умовах повномасштабної агресії росії, а саме: перший урок «Ми українці: честь і слава незламним!», «Ти як? Повертаємось до школи».
Заходи з нагоди Міжнародного дня миру: виставка літератури «Ми – єдині, ми – за мир», конкурс малюнків на асфальті: «Діти України за мир на Землі», участь у Всеукраїнській освітній компанії «Голуб миру», єдиний урок «Разом заради миру: повага, безпека та гідність для всіх», флешмоб «Ми за мирне небо України».
Проведено цикл уроків мужності з нагоди Дня Партизанської Слави: інформаційна хвилина «Ми сміливі нащадки незламних дідів».
До Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру проведено виховні години «Біль нашої пам’яті», акцію «Запали свічку пам’яті», вчителем історії проведено усний журнал «Найжорстокіший злочин ХХ століття: пам’ять не вмирає…».
Проведено Тиждень українського козацтва. У рамках тижня проведено урок мужності «Герої рідного краю». Класні керівники провели тематичні виховні заходи, а саме: позакласний захід «Від козацтва до сьогодення», «Ми - козаки, ми - України діти», «Рідна земле моя, «Славні лицарі козацької доби», «Слави козацької повік не забудемо», годину спілкування «Слава незламним захисникам», урок історичної пам’яті «Українське козацтво як феномен європейської історії Нового часу», конкурсну програму «Козацькі забави» для учнів 1-4 класів, створено виставку дитячої творчості «Козаки – взірець сили і звитяги» та виставку літератури «Народу вірнії сини».
З нагоди Дня Гідності та Свободи в освітньому закладі проведено тематичні заходи під гаслом «Заряджені гідністю і жагою свободи», а саме: виховний позаурочний захід на тему «Україна – Батьківщина нескорених», годину пам’яті «Україна в наших серцях», «Україна гідна свободи», «Революція Гідності. Як це було…», годину спілкування «Країна нескорених», «В єдності сила народу», виховну годину «Тернистий шлях до свободи», «Україна - країна гідності та свободи», флешмоб під хештегом #Гідність та Свобода, тематичну книжкову виставку «Україна: незалежність, гідність, свобода», виставку малюнків на тему «За тебе, Україно!», документальну панораму пам’яті «У їхніх серцях жила Україна».
До Дня пам’яті жертв Голодомору проведено тематичний захід-реквієм «Голод 33 – біль душі і пам’ять», години історичної пам’яті «Голодомор 1932-1933 рр. в Україні» з використанням мультимедійних технологій: «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця», «У пам’ять про скорботний 33-й», «Голодомор в Україні», «Жнива скорботи», «Україна пам’ятає», урок історичної пам’яті «Ціна більшовицької індустріалізації», виховну годину «Голодомор - біль серця всієї України», «День пам’яті жертв Голодомору», книжкову виставку-реквієм «Стежини скорботи: голодомор в Україні». Колектив ліцею взяв участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку пам’яті у своєму вікні».
Проведено Тиждень пам’яті захисників та захисниць. У рамках тижня проведено відкритий позаурочний захід до Дня Збройних Сил України «Україно, моя Україно, я для тебе на світі живу», годину пам’яті «Тобі, воїне, вклоняємось доземно», годину спілкування «Ми віримо у ЗСУ», «Борімося - поборимо», виховну годину «Мужність та відвага крізь віки», «Твої герої, Україно», «Незламні, єдині», бесіду «Захисники рідних земель», створено виставку літератури «Борімося-поборемо!», виставку-конкурс малюнків «Україна - мій дім» серед учнів 1-4 класів. Лідери учнівського самоврядування запустили відеочелендж «#Я_вірю_у_ЗСУ».
З нагоди Міжнародного дня волонтера «Волонтер - мирний воїн»: волонтерська акцію «Допомога ЗСУ», «Ми віримо в ЗСУ», «Захисник України з мого села», «Від маленького серця для великого миру».
З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС проведено уроки мужності «Пам’ятаймо героїв» (5-11 класи), відеоперегляд «Вічна пам’ять героям Чорнобиля», перегляд презентації «Пам’яті ліквідаторів Чорнобильської АЕС» «Вшанування пам’яті ліквідаторів Чорнобильської АЕС», «Історія звичайного ліквідатора з надзвичайною жагою до життя», тематичну виставку літератури «Чорнобиль. Його уроків людство не забуде».
У День Соборності та Свободи України проведено години пам’яті «День Соборності України – символ єднання українського народу», виховні години: «Соборна Україна – одвічна мрія народу», «Українці у боротьбі за створення власної держави», «Сонце Соборності», День Соборності – національне свято України», «Без Соборності немає незалежності», патріотичну акцію «В день Злуки візьмемось за руки», «Україна пам’ятає і світ не забуде».
День пам’яті Героїв Крут розпочато проведенням уроку-реквієму «Крути - бій за майбутнє», перегляду тематичних презентацій та документальних фільмів «Крути: подвиг і трагедія», «Крути-символ українського патріотизму», «Крути 1918», виставки літератури «Герої Крут живі у пам’яті нащадків», конкурсу малюнків «Гідні пам’яті нащадків».
У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту проведено уроки пам’яті «Свіча Голокосту не згасне».
У День пам’яті кіборгів організовано перегляд фільму «Аеропорт», тематичні заходи «Воїни-термінатори», «242 дні героїчної оборони», «Кіборги, хто вони?».
Тематичні виховні заходи, години пам’яті «Пекучий біль - Афганістан…», зустріч з учасником бойових дій, що служив в Афганістані організовано у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
З нагоди Дня єднання проведено урок державності «Моя країна Україна – у світі кращої немає», виховні години «Україна. Народжені вільними!», «Єдність – то і є наша сила», «Злилися воєдино однині…».
Інформаційну хвилинку «Відроджена святиня України» проведено із здобувачами освіти з нагоди Дня Державного Герба України.
Тематичні виховні години «Народ мій завжди є, народ мій завжди буде», виховний захід «Ангели Майдану», майстер-клас «Сто небесних ангелів» до Дня Героїв Небесної Сотні.
День рідної мови годину спілкування «У мові є і серце і вуста, і є ім’я красиве – Україна», проведено свято-гру «Жовто-блакитна, калинова – найкраща в світі наша мова», книжковий вернісаж «Уклін чолом народу, що рідну мову нам зберіг», флешмоб «Говорити українською це модно!», акцію «Читай українською!».
У Чорний день в історії суверенної України. День жалоби у закладі пройшла лінійка скорботи за загиблими випускниками та земляками «Пам’ять про тих, хто згасли мов зорі», години спілкування «Пам’яті загиблих у війні проти росії», «Не забудемо, не пробачимо. Наближаємо перемогу», «Кожен із нас - воїн», «Жінки, які загинули за Україну», «Волонтери: сила небайдужих», «Історії місць війни», зустріч з учасниками російсько-української війни «Українська звитяга воїнів сьогодення».
У рамках Шевченківського тижня «Ти син України, ти дух її вічно живий» проведено загальношкільну лінійку «Кобзареве слово-ніби пісня, свою дарує мудрість нам», тематичні заходи, флешмоб читців «Єднаймо Україну Тарасовим словом», виставку малюнків «Твоєю силою, волею, словом…», літературне читання «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!»
З нагоди Дня українського добровольця годину мужності «Захисники за покликанням серця», години спілкування «Вони для нас виборюють життя…», «Доброволець – герой сьогодення», «Чи міг би я бути добровольцем?»
Заходи з нагоди 38-ої річниці Чорнобильської катастрофи: виховна година «Чорнобиль - біль України», «Вони обірвані суцвіття. У фокусі Чорнобиль», «Чорнобильська трагедія - біль України», візуальна екскурсія «Національний музей «Чорнобиль».
У День пам’яті та примирення проведено загальношкільну лінійку «Подвиг непідвладний часу», цикл уроків «Міста Герої Перемоги України у війні».
Виховний захід «Ми українці, в сім’ї європейських народів», тематичні заходи «В Європу – з Україною в серці», віртуальні подорожі столицями європейських країн, відеопрезентації «Ми-українці! І цим гордимося!» Здобувачі освіти старших класів брали участь у масштабному просвітницькому онлайн-заході до Дня Європи.
Уроки історії «Пам’яті безвинно звинувачених» до Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та тематичні заходи до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У День пам’яті жертв політичних репресій проведено єдину виховну годину - документальна панорама пам’яті «У жорнах репресій».
Година подяки «Я голову схилю і помолюсь за того, хто віддав своє життя…», патріотичний реквієм «Ангели пам’яті» у День Героїв в Україні. У шкільному коридорі створено «Місце шани та вдячності Захисникам та Захисницям України».
З метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, звичаїв і традицій України проведено відкриту виховну годину «Народні обереги. Виготовлення ляльки-мотанки».
До Дня української хустки фоточелендж «Дівочий оберіг»
Родинні посиденьки «Сплетемо у вінок обереги рідної землі»
Створено фотовиставку «Збережемо народні традиції», запущено флешмоб «Ходить по землі Святий Миколай», святкове привітання «Військові обереги від святого Миколая». Проведено літературно-народознавчий ранок «На Святого Миколая в небі іскорка палає», святкове дійство «Вернісаж колядок та
щедрівок».
Створено виставку великодніх локацій «Розкажи нам, писанко, розкажи».
У День вишиванки проведено флешмоб «Одягни вишиванку, Україно моя!», створено відеоролик «Вишиванка - наша зброя й оберіг», конкурс малюнків юних дизайнерів «Вишиванка - одвічний предків талісман».
Проведено Тиждень українських оберегів.
З метою ознайомити з нововведенням, щодо святкування Дня української жінки, формувати почуття глибокої поваги до жінок проведено тематичні заходи: флешмоб «Перемога цінніша за тюльпани», години спілкування «Славетні жінки України», «Доньки України що змінили світ», затишні читання «У світі все починається з мами!», фотоконкурс «Міс україночка». Родинне свято до Дня матері в Україні - вітальний калейдоскоп «Нехай волошками цвітуть для Вас світанки», флешмоб «З любов’ю, ніжністю, теплом», годину доброти «Без родини - немає щастя для дитини!», фоточелендж «Щаслива родина - міцна Україна!».
У закладі організовано та проведено осінній благодійний ярмарок «Разом до перемоги», де було зібрано кошти на підтримку ЗСУ. Здобувачі освіти та працівники долучилися до виготовлення окопних свічок, благодійного марафону «Шкарпетки для перемоги 2.0», акції «Малюнок на фронт», «Захисник з мого села», «Смачна посилка» тощо.
Здобувачі освіти та працівники ліцею активно долучаються до збору коштів та надання матеріальної допомоги для потреб ЗСУ. Зокрема, впродовж навчального року було зібрано благодійних коштів в сумі 24,276 грн.
27 слайд
Хочемо висловити щиру подяку батькам, які підтримують своїх дітей на шляху до успіху. Обдарована, талановита дитина – це, перш за все дитина. Як і іншим дітям, їй потрібні ласка, любов, увага та допомога близьких. Разом із вчителями та батьками адміністрація закладу освіти створює сприятливе освітнє середовище, що забезпечує успішний розвиток дитини, повагу її точки зору, цікавості, заохочення її інтересів. Завжди важливо знайти час радіти дитині.
При проведенні шкільних свят, шкільних лінійок ми із задоволенням відзначаємо успіхи кожної дитини. Грамоти, дипломи, сертифікати – це ті маленькі заохочення, що дають можливість відчути радість за успіхи наших вихованців та мотивують дітей до подальшої роботи.
Робота з обдарованими дітьми пов’язана напряму із професійним зростанням педагогів. Розвиток обдарованості учнів залежить від професійного рівня вчителів та використання креативних методів навчання. У практиці педагогічної діяльності наші вчителі використовують нові технології навчання, які сприяють розвитку інтелектуальної, творчої, предметної або лідерської обдарованості.
Підводячи підсумок, слід зазначити, що робота закладу з обдарованими дітьми виконувалася згідно плану на належному рівні.
28 слайд
Відповідно до статті 15 Закону України «Про повну загальну середню освіту» у закладах освіти виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу і має ґрунтуватися на загальнолюдських, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини громадянина тощо.
Повномасштабна війна з росією змінили наше звичне життя. Тому, зараз завдання вчителя – не просто навчити, дати знання з певного предмета, забезпечити виконання навчальної програми, а заспокоїти, порадити, дати життєві орієнтири. Виховання – це наскрізний процес, який формує цінності, здатність справлятися з невизначеністю та складністю, уміння вчитися, підтримувати фізичне та емоційне благополуччя, співпереживати і дипломатично вирішувати конфлікти.
Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребувала іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним цільовим напрямом було забезпечення безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя.
Система виховної роботи закладу заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє становленню і розвитку особистості школяра, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання дітей: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин, що діє на основі національних та європейських цінностей:
- повага до національних символів (Герба, Прапора, Гімну України);
- участь у громадсько-політичному житті країни;
- повага до прав людини;
- верховенство права;
- толерантне ставлення до цінностей і переконань представників іншої культури, а також до регіональних та національно-мовних особливостей;
- рівність усіх перед законом;
- готовність захищати суверенітет і територіальну цілісність України.
29 слайд
Засадами державної політики у сфері освіти та принципами освітньої діяльності є: єдність навчання, виховання та розвитку. Виховання органічно поєднане з процесом навчання дітей, опанування основами наук, багатством національної і світової культури. У Новій українській школі виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу і ґрунтується в нашому закладі освіти на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини і громадянина та спрямовується на формування:
- відповідальних та чесних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству;
- поваги до гідності, прав, свобод, законних інтересів людини і громадянина;
- патріотизму, поваги до державної мови та державних символів України, поваги та дбайливого ставлення до національних, історичних, культурних цінностей, нематеріальної культурної спадщини Українського народу, усвідомленого обов’язку захищати у разі потреби суверенітет і територіальну цілісність України;
- почуттів доброти, милосердя, толерантності, турботи, справедливості, шанобливого ставлення до сім’ї, відповідальності за свої дії;
Єдність навчання, виховання і розвитку учнів забезпечується спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу. Успіх виховного процесу залежить від відносин між вчителем і учнем, які повинні будуватися на основі співдружності, співробітництва і ділового партнерства.
30 слайд
Виховна робота з учнями була проведена за такими орієнтирами:
- фізичне здоров’я дитини – здоров’я нації;
- виховання та розвиток особистості дитини;
- громадянське виховання;
- родинно-сімейне виховання;
- трудове виховання;
- художньо-естетичне виховання;
- морально-правове виховання;
- екологічне виховання;
- формування здорового способу життя;
- превентивне виховання.
Пріоритетними напрямками виховної роботи були національно-патріотичне виховання та духовний розвиток дитини.
31 слайд
Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у ліцеї створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами, засідань учнівської ради та кожного міністерства та комісій згідно графіка двічі на тиждень. Роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор.
Діяльність учнівського самоврядування в 2023-2024 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».
Пріоритетними напрямками діяльності учнівського парламенту були: використання потенціалу краєзнавчої роботи щодо патріотичного виховання учнів ліцею; виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів; формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки; значення особистості (у шкільному та громадському житті); підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьками, міським центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями, підприємствами громади; вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ.
Представники учнівського самоврядування були активними учасниками всіх загальношкільних заходів. Члени учнівського самоврядування працювали згідно Статуту, виконували свої обов’язки відповідно до приналежності до тієї чи іншої комісії чи міністерства.
Виходячи із вище сказаного, вважати виховну роботу у 2023-2024 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації концепції національної школи в педагогічному процесі.
32 слайд
Уся виховна робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів.
Отже, виходячи із вище сказаного, виховну роботу у 2023-2024 навчальному році відповідає плану та реалізації концепції національної школи в педагогічному процесі.
33 слайд
Педагогічний колектив закладу освіти застосовує різноманітні підходи до виховання учня як особистості, комплексно поєднуючи всі форми виховання у систему для забезпечення досягнення кінцевої мети – конкурентоспроможного випускника та свідомого громадянина.
Освітня діяльність закладу освіти у 2023-2024 н. р. спрямована на підготовку учнів до майбутнього, виховання випускників з українським серцем і сучасними навичками, які самостійно навчаються протягом всього життя та мислять рефлексивно, творчо та цілісно, вміють вирішувати проблеми та приймати відповідальні рішення.
Отже, вся наша робота спрямована на виховання молодої людини, яка б уміла вчитися, жити, працювати, була соціально зрілою, а головне - патріотом своєї держави.
34 слайд
Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями закладу освіти ми вважаємо підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя та забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах.
Вчителі самостійно розробляють календарно-тематичні плани відповідно до Державних стандартів загальної середньої освіти, навчальної програми, освітньої програми закладу; використовують види, форми і методи роботи, спрямовані на оволодіння учнями ключовими компетентностями. У змісті домашніх завдань переважають завдання творчого, прикладного, проблемного і пошукового спрямування. Вчителі надають підтримку учням, які потребують індивідуальної освітньої траєкторії.
35 слайд
Якість освітнього процесу закладу освіти, його результати значною мірою залежать від учителя, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності.
У процесі методичної роботи здійснюються підвищення наукового рівня вчителя, його підготовка до засвоєння змісту нових програм і технологій, їх реалізації, постійне ознайомлення з досягненнями психолого-педагогічних дисциплін і методик викладання, вивчення і впровадження у шкільну практику передового педагогічного досвіду, творче виконання перевірених рекомендацій, збагачення новими, прогресивними й досконалими методами і засобами навчання, вдосконалення навичок самоосвітньої роботи вчителя, надання йому кваліфікованої допомоги з теорії та практичної діяльності.
Протягом 2023-2024 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною науково-методичною проблемою «Методичне забезпечення обгрунтованої системи компетентнісно зорієнтованого навчання як умова формування гармонійно розвиненої особистості» у наступних методичних об’єднаннях:
- предметів суспільно-гуманітарний циклу – керівник Потійчук Г.Ф.;
- предметів природничо-математичного циклу – керівник Федчук М.М.;
- початкових класів – керівник – Владика Г.Я.;
- класних керівників – керівник - Ботарева-Тівон Т.О.
Аналіз роботи методичних об’єднань засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичними об’єднаннями щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів.
Робота методичних об’єднань була спланована, засідання проводилися на належному рівні з обговоренням науково-теоретичних питань і практичної діяльності вчителів.
36 слайд
Педагогічні працівники постійно підвищують свій професійний рівень, використовуючи різноманітні форми підвищення кваліфікації, передачі педагогічного досвіду, а також самоосвіту. Цікавляться новими тенденціями у розвитку освіти, отримані навички і компетентності застосовують у викладацькій діяльності. Систематично аналізують і оцінюють свою роботу з метою вдосконалення власної педагогічної майстерності. Вдосконалюють свої знання та навички взаємодії з дітьми з особливими освітніми потребами. Керівництвом здійснюється аналіз професійного розвитку педагогічних працівників.
100% щорічно вчителі підвищують кваліфікацію в Рівненському ОІППО відповідно до плану підвищення кваліфікації.
Педагоги закладу є активними учасниками різноманітних конкурсів та проєктів.
37 слайд
Андріюк Наталія Дмитрівна брала участь в сертифікації вчителів в номінації «Українська мова».
Традиційним у закладі освіти залишилося проведення предметних тижнів та творчих тижнів учителів, які атестуються.
Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, адміністративних нарад, нарад при директорі.
Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.
Разом з тим в організації методичної роботи є деякі проблеми:
- недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;
- недостатня роль голів методоб’єднань в організації цілеспрямованої роботи зі здібними учнями з підготовки шкільних команд до участі обласних етапах учнівських олімпіад, конкурсах різних рівнів;
- педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;
- потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у обласному конкурсі «Учитель року» та сертифікації педагогічних працівників.
38 слайд
В контексті нових викликів, що постали перед країною, необхідно переглянути практику виховної роботи та захисту дітей у навчальному закладі.
Беручи до уваги Концепцію національно-патріотичного виховання, пріоритетними в роботі педагогічних працівників із означеної проблеми залишаються:
- використання інтерактивних педагогічних технологій, зокрема ділові та рольові ігри, моделювання життєвих ситуацій, суспільних процесів та процедур, дискусії, робота в малих групах на уроках правознавства та в позакласній діяльності;
- ужиття заходів, спрямованих на підвищення моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя;
- впровадження нових педагогічних комунікацій між усіма учасниками освітнього процесу;
Велику увагу необхідно приділяти учням, які виховуються у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, внутрішньо переміщеним родинам з метою попередження безпритульності й бездоглядності, насильства над неповнолітніми, підліткової злочинності та правопорушень, запобігання торгівлі дітьми.
Важливим завданням є підготовка старшокласників до дорослого, сімейного життя. Відродити в народні звичаї, котрі становлять серцевину сімейно-побутової культури і мають потужний виховний потенціал, – одне з найважливіших і невідкладних завдань педагогів. Важливе значення матиме живе спілкування з батьками учнів, які бережуть сімейні традиції, шанують далеких предків, рід, сім’ю, історію українського народу, рідного краю.
39 слайд
Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив закладу освіти в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.
Педагогічні працівники закладу постійно працюють над своїм самовдосконаленням. Адже місія сучасного вчителя - навчити дітей бути гнучкими у змінах. Також - легко адаптуватися і вміти навчатися впродовж усього життя. Щоб це вдалося, самому треба бути зразком, приймати самостійні рішення, бути лідером, новатором, експериментатором.
40 слайд
Заклад освіти має чітко сформульовану, зрозумілу та реалістичну стратегію розвитку. Стратегія визначає місію, візію та цілі діяльності закладу освіти, умови, необхідні для їх досягнення, пріоритети та кроки, які керівництво та педагоги здійснюють для досягнення визначених цілей відповідно до принципів освіти та підготовки учнів до майбутнього життя. Ці пріоритети та кроки узгоджено з пріоритетними напрямами розвитку засновника. Стратегія розвитку оприлюднена, доступна для батьків та інших зацікавлених осіб. Заклад освіти обговорює стратегію із засновником, педпрацівниками, учнями та отримує зворотний зв’язок. Стратегія розвитку реалізується у відповідних часових проміжках. Заклад освіти регулярно відстежує та збирає інформацію, необхідну для свого стратегічного розвитку (наприклад, про зміни в законодавстві, розвиток освітньої політики, соціально-економічні зміни в регіоні, демографічні дані та плани територіального розвитку регіону) і відображає їх у процесі коригування стратегії розвитку.
Заклад освіти має реалістичний річний план роботи. У річному плані чітко сформульовано: цілі (короткострокові), завдання та заходи для їх виконання з урахуванням конкретних умов діяльності. Здійснюється аналіз виконання плану за попередній навчальний рік. До його розроблення залучаються усі учасники освітнього процесу. Всі компоненти річного плану є вимірюваними. Річний план роботи схвалено педагогічною радою закладу освіти та оприлюднено.
Заклад освіти здійснює щорічне самооцінювання освітньої діяльності через вивчення і оцінювання функціонування внутрішньої системи. За результатами самооцінювання готуються висновки та визначаються напрями поліпшення якості освітньої діяльності. Результати самооцінювання висвітлюються у звіті про освітню діяльність закладу освіти та річному звіті директора за підсумками навчального року. Висновки, отримані за результатами самооцінювання, використовуються у плануванні роботи закладу освіти на наступний навчальний рік.
41 слайд
Протягом 2023-2024 н. р. у закладі освіти проводилося анонімне анкетування з використанням Google-форм.
Серед педагогічних працівників у анкетуванні взяли участь 21 особа.
- 95,2 % вчителів зазначили, що у закладі освіти створені належні умови для постійного підвищення кваліфікації педагогів, їх чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації, 4,8% (2 педагогів) відповіли, що переважно так.
- 76,2% педагогів зазначили, що у закладі немає жодних перешкод для професійного розвитку, 4,8% - вказали на відсутність матеріального заохочення з боку керівництва, 19% вважають, що у закладі недостатня матеріально-технічна база, 4,8% відповіли, що їм бракує часу.
- 61,9% педагогів задоволені освітнім середовищем та умовами праці у закладі, 38,1% – переважно задоволені.
- 81% відповіли, що в цілому психологічний клімат в закладі сприяє співпраці педагогів, 19% відповіли, що співпраця з колегами переважно є ситуативною.
- 19 педагогів, що брали участь в анкетуванні вважають, що керівництво закладу відкрите до спілкування, вони можуть вільно висловлювати свою точку зору, навіть якщо вона не співпадає з думкою керівництва, 2 колег дали протилежні відповіді.
42 слайд
Щодо результатів анкетування 43 учнів, то:
- 83,7% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у ліцеї, 11,6%-дуже подобається, 4,7 відповіли, що не дуже.
- 37,2% зазначили, що їм комфортно у закладі освіти, 60,5 – цілком комфортно, 2,3% відповіли, що не дуже комфортно.
- 67,4% здобувачів освіти стверджують, що вони почувають себе безпечно у закладі освіти, 32,6% - здебільшого так.
- 86 % учнів зауважили, що не відчувають булінгу у закладі освіти, 14% відповіли щодо них були поодинокі булінгу та цькування.
- 89% учнів відповіли, що керівництво закладу та класні керівники розглядають їхні звернення, 11 % зазначили, що звертаються до однокласників.
43 слайд
У анкетуванні батьків взяло участь 74 особи.
- 95,6 % батьків зазначили, що їхня дитина охоче відвідує заклад освіти, 4,4% батьків відповіли, що незовсім охоче.
- 95,9 % зазначили в анкетуванні, що їм вдається поспілкуватися з керівництвом закладу та досягти взаєморозуміння, 4,1% – відповіли, що іноді.
- 72 з опитаних батьків задоволені організацією освітнього процесу в школі, 2 батьків переважно незадоволені.
- 98,6% батьків вважають, що учителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їхньої дитини, 1,4% вважають, що іноді.
- 96,% батьків задоволені харчуванням дитини у закладі освіти, 4% - не задоволені.
- 87,8% батьків у анкетуванні зазначили, що їхні права як учасників освітнього процесу не порушуються, 12,2% відповіли, що інколи порушуються, але вирішуються.
Адміністрація закладу освіти постійно вивчає потреби учнів та працівників закладу, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію. Адміністрація враховує, наскільки матеріально-технічне та фінансове забезпечення сприяє або зменшує можливості для досягнення цілей, які закладено у стратегії розвитку. Заклад освіти надає засновнику об’єктивну та актуальну інформацію щодо своїх потреб. Адміністрація закладу освіти систематично оцінює стан матеріальних умов для навчання. Відповідно до стратегії розвитку та у співпраці з засновником заклад освіти підтримує такий стан матеріальних умов, який забезпечує доступ до освіти кожному учневі відповідно до його індивідуальних освітніх потреб.
44-45 слайди
Право на якісну освіту в безпечних і нешкідливих умовах може бути реалізоване виключно за умови достатнього фінансування освіти та ефективного використання цих коштів.
Зазначу, що поставлені на 2023-2024 н. р. завдання щодо створення комфортних та безпечних умов у закладі освіти максимально виконано.
За звітний період було виділено кошти з місцевого бюджету на:
- Кнопку тривожної сигналізації в приміщенні закладу – 7,500 грн.
- Акумулятори для шкільного автобуса – 11, 550 грн.
- Ремонт шкільних автобусів – 16, 000 грн.
- Енергозберігаючі вікна, підвіконники та їх монтаж – 100,000 грн.
- Димохідна труба – 27,600 грн.
- Двері та їх монтаж – 60,000 грн.
За звітний період надійшло благодійних коштів 41,450 грн., з яких використано на:
- придбання будівельних матеріалів та проведення ремонтних робіт – 26,933 грн. (фарба, клей, цемент, гіпс, грунтовка, шпаклівка, сітка будівельна, гіпсокартон);
- придбання господарських матеріалів – 14,517 грн. (кнопка виклику, туалетний папір, мило, дезінфікуючий засіб, ремонт комп’ютера, питна вода в укриття, жилка для мотокоси, дверні замки, вентилятор до витяжки, змішувач для води, кутник, круг відрізний, гофра, гайки, шланг, кран водопровідний, цвяхи, лампочки, грунт для посадки, граблі, лопата, сіль, вапно, муфта, штуцер).
З метою впровадження в життя закладу освіти державно-громадської моделі управління у закладі залучаються до управління такі органи: загальношкільна конференція; рада профілактики правопорушень; батьківський актив; адміністрація закладу освіти; педагогічна рада; профспілковий комітет; органи учнівського самоврядування.
Державно-громадське управління в освітньому закладі базується на принципах: демократичності; прозорості управлінських рішень; колегіальності; делегуванні повноважень; громадського обговорення важливих питань життя школи; звітності директора перед шкільною громадою та засновником.
Адміністрація закладу в партнерстві з органами місцевого самоврядування спрямовує свою діяльність на пошук ресурсів для розвитку закладу освіти, на вирішення проблем в межах їх повноважень.
46 слайд
Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. В закладі постійно відбувається моніторинг поставлених цілей даною стратегією. Формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі сайту закладу освіти, груп у соціальних мережах закладу освіти та офіційної Facebook-сторінки закладу освіти. Здійснюється ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності залучені лише фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень. Використовуються онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.
Педагоги залучаються до виставок передового педагогічного досвіду.
Здійснюється стимулювання професійної майстерності вчителів відповідно до Положення про матеріальне стимулювання педагогічних працівників. Управлінські рішення приймаються на основі конструктивної співпраці, взаємодії з місцевою громадою, враховуються пропозиції учасників освітнього процесу.
Як директор закладу освіти у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Моніторинг здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у закладі освіти залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.
Ще однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації, що знаходиться у рубриці «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти». Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті школи, є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.
47 слайд
Пріоритетними напрямками роботи закладу освіти на 2024-2025 н. р. повинні стати:
- Оновлення змісту освіти;
- Професійний розвиток педагогів;
- Орієнтація на потреби учнів;
- Сучасне освітнє середовище;
- Педагогіка партнерства;
- Наскрізний процес виховання;
- Ефективне управління.
48 слайд
Впродовж року організовано та виконано ряд таких робіт: розпочато капітальний ремонт покрівлі закладу, заміна димохідної труби, заміна дверей (6 шт.) на першому поверсі.
Фінансово-господарська діяльність закладу потребує залучення додаткових коштів для облаштування огорожі території ліцею, заміни підлоги та капітальний ремонт коридорів та фасаду приміщення закладу.
49 слайд
Щоб отримати сучасний успішний заклад освіти, нам потрібно забезпечити:
- Розширення співробітництва між закладом освіти та громадськістю;
- Високу результативність участі в обласних, Всеукраїнських конкурсах, НМТ, вступу випускників до ВНЗ;
- Сучасну матеріальну-технічну базу та сучасний естетичний вигляд закладу;
- Забезпечення якісного рівня знань;
- Здійснення інноваційної діяльності;
- Підвищення іміджу закладу освіти;
50 слайд
Першочергові завданнями кадрової політики закладу на 2024-2025 н. р. представлені на слайді. Шляхами реалізації поставлених завдань є: індивідуальний стиль управлінської діяльності, забезпечення умов для участі педагогів у конкурсах професійної майстерності, стимулювання педагогів до здобуття спеціальної освіти, дотримання принципів педагогічної свободи учителя тощо.
51 слайд
Реалізувавши все вище сказане, ми отримаємо заклад освіти, який ставитиме за мету не просто йти в ногу з часом, а буде прагнути випереджати час. Ми виховаємо сьогоднішнього випускника Нової української школи – це передусім людину творчу, з великим потенціалом саморозвитку та самореалізації.
52 слайд
Освічені учні, всебічно розвинені, відповідальні громадяни і патріоти, здатні до інновацій – ось хто поведе українську економіку вперед у 21 століття. Ось до чого ми повинні прагнути у нашому навчальному закладі. І я впевнена, що у нас все вийде!!!
53 слайд
Таким чином, планові заходи у 2023-2024 н. р. були реалізовані в повній мірі. Ми також розуміємо, що найголовніше зараз – це є безпека учнів!
Дякую учням, батькам за розуміння, підтримку, здорову критику.
Дякую педагогам, які просто розкривалися у своїх розкладах, формах навчання, але наповну викладалися на уроках заради майбутнього наших дітей, заради нашого з вами майбутнього!
Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям - за творчість, за любов до своєї професії; батькам - за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи. Я вірю в наш навчальний заклад, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу закладу освіти.
Вірю у швидку перемогу, без повітряних тривог, без блекаутів, без війни. Дякую за увагу!!!