Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як вам сайт?

Психологічна служба

Дата: 7 вересня 2021 о 18:26, Оновлено 15 листопада 2021 о 11:18
Автор: Федчук М. М.

Суть роботи психолога

Гармонійний розвиток дитини це –

не лише інтелектуальний розвиток,

але й розвиток фізичний,

емоційний, особистісний.

Сутьроботи психолога в ліцеїполягає в пошуку оптимального способу взаємодіїдитини, їїродини, всіхучасниківпедагогічногопроцесу. Йогопризначення – допомогтидитиніадаптуватися до вимог і правил ліцею, а педагогам у створенні умов для успішногонавчання і розвиткудитини, свогопевногокомфортноговнутрішньогосередовища. Психологічний супровіднавчання і вихованняИ будується, виходячи з особливостейнавчального закладу, контингенту учнів, традицій і творчого потенціалу педагогічного колективу, на виборііндивідуального «маршруту» супроводу, тобтопрограм, спрямованих не лише навирішення проблем і ускладнень, але й на їхзапобігання.

Беручи до увагивсіпереліченіфакторислідзазначити, що в нашомуліцеїпсихологічна робота за своєюспрямованістюділиться на три напрями:

• робота з учнями;

• робота з педагогічнимколективом;

• робота з батьками.

За своєю структурою всі напрямки містять практично одні й ті ж самівидироботи.

І. Робота з учнями.

Складаєтьсяізпрофілактичної, діагностичної та корекційно-розвивальноїдіяльності.

До профілактичноїдіяльностіможнавіднести:

• проведенняпрофілактичнихлекцій за різноманітними темами, середякихпрофілактикатютюнопаління, алкоголізму та наркозалежності, попередженнянасильницькоїповедінки і т.п.;

• ознайомленняізстатистичнимиданимищодозапропонованих тем, створеннявласної статистики;

• проведенняінтерактивних занять, ігор, круглихстолів, диспутів;

• перегляд відеоматеріалів з метою попередженняадиктивноїповедінки.

Діагностична робота передбачає:

• дослідженняпсихологічноїадаптаціїучнів1-х, 5-х та 10-х класів;

• дослідженняпізнавальноїсфери школяра (увага, пам`ять, мислення);

• дослідженняпрофесійнихздібностей і нахилівстаршоклассників;

• дослідженняособливостейемоційноїсфериучня та йогоособистості в цілому;

• дослідженнямотиваційноїсфери і спрямованостіособистостіучня;

• дослідженняміжособистіснихстосунків та взаємин в колективі та родині.

При цьомузастосовуєтьсябагатопсихологічних методик з постійнимоновленнямметодичного арсеналу.

Особлива увагаприділяєтьсядослідженнюособистісноїсфери і в першу чергупсихофізіологічнихпоказників.

Корекційно-розвивальна роботаведетьсяпереважно за індивідуальнимзапитом (індивідуальною потребою).

ІІ. Робота з педагогічним колективом:

Містить в собідослідженняособистісноїсфери учителя, міжособистіснихвзаємин (взаємин в педагогічномуколективі), факторів, щосприяютьабозаважаютьрозвиткувчителя, виявляють стиль спілкування з учнями і т.п.

Крім того, педагогічнийколектив повинен бути завжди в курсіостанніхпсихологічних новинок, починаючивідоптимізаціїміжособистісногоспілкування, і, закінчуючиособливостямиповедінки людей,схильних до адитивноїповедінки.

Для цього ми широко використовуємопсихологічнітренінги, арттерапевтичнізаняття для вчителів з метою релаксації, а такожстимуляціїїхтворчогопотенціалу.

ІІІ. Робота з батьками:

Так само, як і напрямироботи з учнями та вчителями, робота з батьками здійснюєтьсяякомогарізнобічно: це і просвітницьківиступи на батьківськихзборах, і розробкабуклетів з актуальнихпитань (висвітлення проблем і наданняпорад); вивченняміжособистіснихстосунків (дитина – батьки, батьки – батьки, батьки – учителі, учителі – учні) та вивчення «задоволеності» чи «незадоволеності» роботоюшколи з боку батьків. Збатькамипрацюємояк у групах, так і індивідуально.

VІ.Навчальн діяльність психолога.

Підготовкадорізнихконкурсів, змагань, різноманітнихзборів, засідань, олімпіади з педагогіки та психології, тижня психології та ін.

Аналітична робота полягає у зведеннівсіхіснуючихданихщодо кожного класу і кожного учня. На базіцихданихроблятьсявисновки та певнірекомендації для учнів, для їхбатьків, вчителівстосовновирішеннявиявлених проблем. Рекомендаціїможуть бути універсальними (одні й тісамі для кожногоучня і для кожного класу), а можуть бути індивідуальними. Рекомендаціїдозволяютьзастосовуватиіндивідуальнийпідхід для кожного, особливо до тих, хтопотрапляє у створену картотеку дітей «групиризику». Можуть бути спрогнозовані й описаніпевніваріантиповедінкиокремихучнів у різнихнавчальнихабокритичних, стресовихситуаціях.

Системна комплексна робота психолога, класнихкерівників, учителів, батьків, спрямована на дітей, даєпозитивнірезультати.

Накопиченийдосвідреалізаціїрізноманітних форм взаємодіїучнями, педагогами і батьками дозволяєстверджувати, щокожна з них окремодаєможливістьдосягтипоставленоїцілі. Однак, комплексневикористаннявсіхцих форм даєнабагатовідчутнішірезультати, сприяєвирішеннювузьких задач, дозволяєвибудуватиіндивідуальний психолого-педагогічнийпідхід для кожноїдитини.

10 ПОРАД ПРАКТИЧНОМУ ПСИХОЛОГУ

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.